ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI YER DEĞİŞTİRME TERCİH İLANI 2018

2018 YILI ROTASYONA TABİİ ORMAN İŞLETME ŞEFLERİ İLE ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI YER DEĞİŞTİRME TERCİH İLANI

​13.10.2013 tarihli ve 28794 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Orman Genel Müdürlüğü Personelinin Atama ve Yer Değiştirme Esaslarına İlişkin Yönetmeliği ile 20.09.2014 tarih ve 29125 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Mart ve Ekim aylarında Genel Müdürlüğümüzce yapılan dönemsel atama iş ve işlemleri Bakanlığımızın yeniden yapılanması nedeniyle bu yıl (2018 yılında) belirlenen takvimde yapılamamıştır.

Bakanlık Makamından alınan müsaade kapsamında yönetmelikte belirtilen dönem olmaması nedeniyle sadece bu döneme mahsus olmak üzere ZORUNLU ROTASYON UYGULAMASI YAPILMAYACAKTIR. Ancak rotasyona tabi olup da rotasyon bekleyen personellerimizden, sadece kendi talepleri olması halinde İşletme Şefliği görevinde çalışan rotasyona tabii personel ile Orman Muhafaza Memuru kadrosunda çalışan rotasyona tabii personellerin atama işlemleri tercih alınmak suretiyle yer değişiklikleri yapılacaktır. Ayrıca İşletme Şefliklerinde münhal bulunan şeflik sayısının fazla olması nedeniyle de rotasyoncu olsun ya da olmasın Bölge müdürlükleri, Şube Müdürlükleri, İşletme Müdürlükleri, Fidanlık Müdürlükleri Emrinde çalışan Orman Mühendislerin rızaen işletme şefliğine atanma talepleri olur ise bu tercihleri değerlendirmeye alınacaktır.

Rotasyoncu olmayan İşletme Şefi ve Orman Muhafaza Memuru personellerin Orbis sayfasında tercih linki çıkmayacaktır.

Buna göre tayin işlemlerinde;

Atama tercih işlemlerinde, orbis.ogm.gov.tr adresinden kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra sırayla ekranın sol kısmında bulunan Personel İşleri, Rotasyon İşlemleri ve Rotasyon Tercih Listesi linklerine tıklanarak sisteme giriş yapılacak, istenilen bilgiler eksiksiz doldurulacaktır. Bu personelden varsa mazereti olanlar mazeretlerini gösterir belgeleri mutlaka sisteme eklemeleri gerekmektedir.

Tayin talebinde bulunan personelin tercih işlemleri;

17.12.2018 tarihi saat:00.01 da başlayıp 19.12.2018 tarihi saat:23.59' da sona erecektir.

Personel yapmış oldukları tercihlerin çıktısını alarak ıslak imza ile imzaladıktan sonra 21.12.2018 tarihi mesai bitimine kadar birimlerine teslim edeceklerdir.

Her personel en fazla 3 birime tercih yapabilecek ve yapılan tercihler neticesinde Hizmet Puanına göre yerleştirmeler yapılacaktır.

Sistem üzerinden gönderilen talepler birim amirlerince 24.12.2018 tarihi saat:23.59'a kadar onaylayarak Genel Müdürlüğümüze intikal ettireceklerdir.

Sistemde belirlenen tarih aralığı otomatik olarak açılıp ve kapanacak, ek süre verilmeyecektir. Bu durum göz önünde bulundurularak, hem başvuruyu yapan personel hem de başvuruları onaylayacak Birim Amirleri ilan metninde belirtilen tarih aralığında işlemlerini gerçekleştirilecektir. Birim amirlerince onaylanan talep formları Genel Müdürlüğümüz sistemine düştükten sonra iade ve/veya değiştirme kesinlikle yapılmayacaktır.

İlan Olunur.​​

16.12.2018

Bu duyuruya ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326