OGM’ye Unvan Değişikliği Sınavı Kapsamının Genişletilmesi İçin Başvurumuz

2014 yılı Unvan Değişikliği sınavının katılım kapsamının dar tutulması daha önce başvuruda bulunulmasına rağmen birçok bölümün dikkate alınmaması nedeniyle Toç Hak-Sen sendikamız Orman Genel Müdürlüğüne başvuru yapmıştır.

2014 yılı Unvan değişikliği sınavında, Otomotiv, Halıcılık, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojisi, Tarım , Bahçe Ziraatı, Mobilya, Dekorasyon, Büro Yönetimi, Halkla İlişkiler, Tekstil, Ev ekonomisi gibi önlisans mezunlarına hak tanınmadığı görülmüştür. Unvan Değişikliği sınavının başvurularında katılım şartlarının yeniden düzenlenmesi gerekmektedir.

Bazı personel teknik eğitim veren bölüm mezunu olmasına rağmen, kadro unvanı Genel İdare Hizmetleri Sınıfında bulunmasından dolayı tahsilinin gerektirdiği mali ve sosyal haklardan yararlanamamaktadır.

Bununla birlikte personelin bir kısmı da Teknik Hizmetler Sınıfının mali ve sosyal haklarından yararlanmasına rağmen kadro unvanını alamamaktadır.

Söz konusu uygulamanın; Orman Genel Müdürlüğümüzde değişik unvanlarda olmasına rağmen her türlü işlerde çalıştırılan adı geçen personelin moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkileyeceğini düşünmekteyiz.
Bu nedenle, 2014 yılı ve sonrasında, Orman Genel Müdürlüğümüzün Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavında tüm personelin çalışanlarımızı kapsayacak şekilde düzenleme yapılmasını ve değerlendirilmeye alınmayan diğer çalışanlarımızın da mağduriyetlerinin giderilmesi hakkaniyetli olacaktır.
Söz konusu mağduriyetlerin en kısa zamanda giderilmesini talep ediyoruz.

Eklenme : 20 Ocak 2014
Bugün Tekil Okunma : 0
Toplam Tekil Okunma : 170
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326