4/C Personeli Çalışma Kapsamındadır

TÜİK Ankara Bölge Müdürlüğünde yapılan bilgilendirme toplantısına katılan Genel Başkan Ayhan Çivi, 4/C personelin kamu parsonel rejimiyle ilgili yapılan çalışmaların kapsamında olduğunu söyledi.

Güncel konularla ilgili olarak Büro Hak-Sen tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Genel Başkan Ayhan Çivi, burada yaptığı konuşmada önemli açıklamalar yaptı.

Çalışma Bakanlığınca kamu personel rejiminde değişiklik yapılması amacıyla yapılan çalışmalarla ilgili basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Çivi, kamuda farklı statüde çalışan (4/A,4/B, 4/C, sözleşmeli, kadro karşılığı sözleşmeli vb.) personelin tek bir statü altında birleştirilmesinin planlandığını, bu nedenle 4/C personelin de bu kapsamda değerlendirildiğini söyledi.

4/C statüsü de dahil olmak üzere kamuda farklı statüde personel çalıştırılmasının hukuki açıdan büyük sorunlara neden olduğunu vurgulayan Çivi, mevcut personel rejiminin sürdürülmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Yapılan çalışmalarla ilgili henüz sosyal taraflara bir bilgi ulaşmadığını hatırlatan Çivi, kamuoyuna yansıyan değerlendirmelerin yorumdan ibaret olduğunu söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumunun son günlerde basında yer alan hususlarla ilgili güven kaybına uğradığını belirten Çivi, yaptıkları anket sonuçlarının bu durumu çok önceden tespit ettiğini söyledi.

Çivi, TÜİK’de verdikleri hukuk mücadelesi sonucu kazanılan haklara birilerinin sahip çıkmasının emek hırsızlığı olduğunu vurguladı.

TÜİK 4/C personele verilen hizmet içi eğitimin ardından yapılmaya çalışılan merkezi sınavın 2 defa da fiyaskoyla sonuçlandığını hatırlatan Çivi, tekrar yapılması halinde sınavın iptali için yargıya başvurulacağını ifade etti.

TÜİK’de bazı 4/C personelin hiç alana çıkmazken, alana çıkan personele yüklenen iş yükünün adalet ve vicdanla başdaşmadığını söyledi.
Eklenme : 20 Mart 2013
Bugün Tekil Okunma : 0
Toplam Tekil Okunma : 150

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326