ORMAN EMVALİ STANDARDİZASYONU

Özellikle Üretim bölmelerinde üretim esnası görevli memur arkadaşlar tarafından yürütülen Orman Emvali Standardizasyonu (Mesaha) işlemi eski verilerde unutulması kolay ve yorumlanması,emvallere tek tek uygulanması zor bir maddeler metni şeklinde idi.
Sendika üyemiz Ali SEÇKİN ; istihsal işlerinde görülen bu zorlukları ve emval çeşitliliklerini düşünerek sadece ilgili emvalin yan kutucuklarına ''xxxx '' şeklinde işaretlenip neticelendirilebilen bir ''Yuvarlak Odun Ölçü Tespit Tutanağı'' tasarımını oluşturdu.
Bu çalışma ile; hem üretim işlerinde emval standardizasyonunun kolay, zevkli ve anlaşılır hale getirme hem de gelişen teknolojiye uyum sağlayacak şekilde eski teknikleri gelişen ve gelecek teknoloji ile uyumlu,çalışabilir,uygulanabilir hale dönüştürmeyi amaç edindiğini belirtti.
Talep gelmesi halinde ; Fikri ve Sına-i Haklar çerçevesinde, Bu çalışmasını hem basım-yayın hem elektronik yönden geliştirelerek ilgili teknik alanlarda uygulamaya alınması durumlarına olumlu baktığını söyledi.
Bu çalışmayı özetle değerlendirdiğinde ise; bu çalışmanın Orman Emvali Standardizasyon çeşitlerine göre bastırılarak şuan kullanılan ''Yuvarlak Odun Ölçü Tespit Tutanaklarının'' yerine kullanılmasının '' kaliteli sınıfsal ürün miktarının artmasına dolayısı ilede ''Açık Artırmalı Satış ''ihalelerinde üretilen Orman Emvallerinden piyasa şartlarına göre daha iyi değer etmesine ve gelir sağlamasına'' fayda sağlayacağını düşündüğünü belirtti.
Üyemizin bu çalışmasından menuniyet duyduğumuzu ve Toc-Hak Sen olarak çalışmalarımızı ''iş güvenliği ve daha iyi bir sosyal yaşam,çalışma şartları açısından ele alarak, değişik alanlarda hukuki,teknolojik yeniliklere dair çabalarımızı bütün imkanlarımız dahilinde yansıtmaya devam edeceğiz.
Haber: TOC-HAK SEN
Eklenme : 28 Ağustos 2014
Bugün Tekil Okunma : 0
Toplam Tekil Okunma : 230
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326