TOÇ HAK-SEN 5. OLAĞAN GENEL KURUL

Sendikamıza bu güne kadar sahip çıkan ve sahip çıkmaya devam eden yönetici, üye sendikamızın her kademesinde görev alan değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni yönetime seçilen arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyorum. 5.Olağan genel kurulumuzun, devletimize milletimize, sendikamız ve tüm çalışanlarımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.

2007-2008 yılında kurulan ve bugüne kadar vermiş olduğu hak, emek ve demokrasi mücadelesinde Türkiye’de saygın bir yer edinen sendikamızın; kurucularını bugüne kadar emeğiyle yüreğiyle destekleriyle sendikamız bu günlere geldi. Toç Hak-Sen ailesi hiçbir zaman bireysel menfaat peşinde koşmadığı gibi her türlü şartlar altında sendikamıza sahip çıkmıştır.

Kurumlarda çalışmalarımızı engellemeye çalışan yandaş görünümlü bireysel çıkar düşkünlerine karşı hükumetimizin acilen bir önlem alması kaçınılmazdır. Kurumlarda çalışanlarımıza yapılanlar artık sabırları zorlamaktadır. Kurumlarda sorun yok gibi gösterilmekte her şeyin düzgün gittiği görüntüsü verilmektedir. Bu durum nereye kadar gidecektir. Devlet eliyle zulüm yapılmaktadır. Bu durumu görmezden gelenlere sesleniyorum, zamanı geldiğinde biz sizleri görmezden gelmeyeceğiz. Sizi unutmayacağız her zaman lanetle anacağız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak, demokrasinin kurum ve kurallarını yaşatarak, tüm ulusunu vatandaşını kucaklamalıdır. Vatandaşına zulüm edenlere de fırsat vermemelidir.

Haksen olarak diyoruzki; Dili, ırkı, düşüncesi fikri ne olursa olsun işi ehline verin. Adaletten yoksun olan meclisin çıkardığı yasayı önemsemeyen ve bildiğini yapan insanlarla bir yere varılamaz.

Onların Türkiye’yi, ekonomik bir açmaza sürükleyerek, sosyal sorunlar çıkartacak, toplumsal barışı bozacak, tahriklere açık bir toplum haline getirmelerine fırsat vermeyelim.
Eklenme : 25 Şubat 2020
Bugün Tekil Okunma : 3
Toplam Tekil Okunma : 86

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326