Kamu da Çalışan Mühendislerin ve Tüm Teknik Hizmetler Sınıfının Haklı Talepleri Karşılanmalıdır

Tarım Orman ve Çevre Hak Sendikası olarak teknik hizmetler sınıfında çalışan arkadaşlarımızın haklı taleplerinin karşılanması için verdikleri mücadelede yanlarında olacağız.

Ülkemizin tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin yerine getirilmesinde teknik hizmetler sınıfının emeği çok büyüktür. Her an ülkemizi daha ileriye taşımak için çalışmaya devam etmekteler.
Bu emeğe karşın teknik hizmetler sınıfında çalışan memurların özlük haklarının yıllar içinde dengi mesleklerin çok gerisinde kaldığını görüyoruz. Örneğin bugün kamuda çalışan bir mühendis bir doktorun yaklaşık 3’te 1’i, bir hakim ve savcının yarısı kadar ancak maaş almaktadır. Mühendislerin verdiği emeğin, aldığı riskin ve yaşadığı sıkıntıların yanında verilen maaşın gerçekten çok az olduğu ortadadır.

Tüm mesleklere saygımız sonsuz olup teknik hizmetler sınıfında çalışanlara hak ettiği değerin verilmediğini önemle belirtmek istiyoruz. Onlarda hak ettikleri değere ve özlük haklarına kavuşuncaya kadar mücadelelerine ortak olacağız.

Ülkemiz için yaptıkları hizmetlerin ciddiyeti düşünüldüğünde; birçok kamu personelinin maaşları, sözleşme ücretleri, ek ödemeleri, ek göstergeleri vb. yapılan tüm iyileştirmeler gibi teknik hizmetler sınıfında çalışanların da maaşlarının, ek ödemelerinin, ek gösterge gibi özlük haklarının acilen iyileştirilmesi gerekmektedir.
Eklenme : 02 Ocak 2023
Bugün Tekil Okunma : 1
Toplam Tekil Okunma : 186

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326